×

Tynki cienkowarstwowe – charakterystyka

Tynki cienkowarstwowe – charakterystyka

Tynki cienkowarstwowe biją ostatnio rekordy popularności w branży wykończeniowej, jak również coraz częściej wybierane są przez klientów indywidualnych pragnących szybko oraz sprawnie poprawić wygląd swojej elewacji. Nie powinno to w żadnym wypadku dziwić, bowiem to właśnie dzięki ich zastosowaniu możliwe jest niemalże bezproblemowe zakrycie wszelkiego rodzaju uszkodzeń, deformacji, czy innych niedociągnięć, które szpecą zewnętrzną powierzchnię domu, biura, czy fabryki. Są to także produkty niezwykle wydajne, a jedno opakowanie tynku cienkowarstwowego pozwala niejednokrotnie na pokrycie całej ściany…i to bez konieczności późniejszego powtarzania tej procedury oraz nakładania kolejnej warstwy wyrobu!

Wszystkich zainteresowanych tematyką czytelników pragniemy poinformować, że dzięki stale rozwijającemu się rynkowi wyrobów wykończeniowych, mogą oni bez trudu znaleźć w niezwykle szerokiej ofercie tynków cienkowarstwowych produkt idealnie dostosowany do ich oczekiwań. Dość powiedzieć, że mogą oni dokonać wyboru z palety produktów silikonowych, polikrzemianowych, krzemianowych, silikatowo-silikonowych, akrylowych, mineralnych oraz mozaikowych. Wszystkie one legitymują się nieco inną specyfiką oraz pozwalają na osiągnięcie optymalnych rezultatów aplikacji na określonych powierzchniach, a więc jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, który z tynków wpisze się w nasze oczekiwania w stu procentach, warto zasięgnąć porady pracownika sklepu internetowego lub stacjonarnego, który to bez wątpienia rozwieje wszelkie nasze wątpliwości oraz podpowie wyrób z którego będziemy z cała pewnością zadowoleni.

Jeżeli chodzi o aplikację, to wszystkie z powyższych tynków cienkowarstwowych nakładać można na dwa sposoby, a więc manualnie oraz natryskowo. Osobiście o wiele bardziej polecamy drugą z opcji, szczególnie jeżeli do pokrycia mamy znaczną powierzchnią, co z kolei oznaczałoby, że jej tynkowanie w sposób tradycyjny zajęłoby nam o wiele zbyt dużo czasu oraz wymagałoby nadmiernego wysiłku. Celem maszynowego nakładania tynków cienkowarstwowych musimy jedynie dysponować odpowiednim narzędziem, które nie tylko sprawnie nałoży wyrób na powierzchnię, ale także ułatwi nam dostanie się do miejsc relatywnie trudnodostępnych, a więc zdeformowanych, zakrzywionych lub uszkodzonych. Tynkowanie maszynowe pozwala także na nawet piętnastoprocentowe zwiększenie wydajności nabytego produktu, głównie dzięki faktowi że jest on rozprowadzany równomiernie, nie natomiast jak ma to miejsce w przypadku metody tradycyjnej – w zależności od tego, jak tynk nałożony zostanie na szpachlę lub packę. Na koniec pragniemy także dodać, że pomimo swojej relatywnie zaawansowanej i skomplikowanej struktury, która to gwarantuje wysoką wytrzymałość tynku oraz jego satysfakcjonującą żywotność, wyrób taki nie jest wcale kosztowny, bowiem za jego duże opakowanie o wadze 20 kilogramów zapłacimy od pięćdziesięciu do stu złotych, w zależności od tego na jaką firmę się zdecydujemy. Naszym zdaniem jest to wydatek jak najbardziej niewygórowany.

You May Have Missed